Dianna Agron - biografie

13. června 2010 v 17:04 | Angie


Dianna Elise Agron, americká herečka, zpěvačka, producentka, režisérka a scénáristka, je známá především díky roli Quinn Fabray v seriálu Glee, televizní stanice FOX a roli Sarah Hard ve filmu I Am Number Four.

Dianna se narodila 30. dubna 1986 v Savannah v Georgii, matce Marii (rozené Barnes) a otci Ronaldovi. Otcova rodina je původem z Ruska a jejich původní příjmení znělo "Agronsky". Její otec je žid, matka konvertovala k judaismu. Jako malá se s rodinou přestěhovala do San Francisca a několik let žila i v Texasu. Nakonec vystudovala Burlingame High School v Kalifornii a už od tří let brala lekce tance.

Poprvé se na filmovém plátně objevila v roce 2005, ve snímku Talkers Are No Good Doers. Pak přišlo několik epizodních rolí v seriálech CSI: NY (Kriminálka New York), Shark (Žralok), Veronica Mars nebo Num3ers (Vražedná čísla).

Spoustu fanoušků si získala už rolí roztleskávačky Debbie v seriálu Heroes (Hrdinové), ale opravdový přelom přišel až v roce 2009, kdy byla obsazena do role Quinn Fabray, těhotné roztleskávačky, v muzikálovém seriálu Glee.

Na jaře roku 2010 byla z mnoha mladých hvězd vybrána jako tvář marketingové kampaně Ocean Pacific. Její tvář se díky tomu objevila v magazínech jako jsou Elle, Teen Vogue, Seventeen nebo Cosmopolitan. V tom samém roce si střihla i malou roličku Natalii ve filmu Burlesque, ve kterém zářila například Cher nebo Christina Aquilera.

V roce 2011 se objevila v hlavní ženské roli ve sci-fi akčním thrilleru I Am Number Four, po boku Alexe Pettyfera a Timothyho Olyphanta.
Nějakou dobu se spekulovalo, zda se vztah mezi Di a Alexem Pettyferem přenesl z filmového plátna i do skutečnosti. Nakonec se ale podle všeho jednalo je o marketingový tah před uvedením filmu.

V jednom z rozhovorů také uvedla, že má ráda hřbitovy, především prý proto, že je na nich klid.
Je vegetariánka a podporuje organizaci za práva zvířat PETA. Vyznáním je židovka. Miluje filmy Tima Burtona a také ráda vaří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama